PASJA

 

“The Game Changer”

 

Opis prelegenta

Adiunkt w Katedrze Technologii Informacyjnych i Mediów Wydziału Humanistycznego AGH oraz wykładowcą w Kolegium Artes Liberales UW. Warto wspomnieć, że posiada stopień naukowy doktora nauk filozoficznych. Jednak jego największą PASJĄ  są gry komputerowe. Jest groznawcą specjalizującym się w zakresie światotwórstwa i fantastyki. Jako, że ukończył Literaturoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim może pochwalić się dwiema własnymi pozycjami książkowymi: Allotopie (2015) oraz Światotwórstwo w fantastyce (2019). 

Przed jamnikiem uderz czołem, jamnik górą chociaż dołem”. To jego ulubiony wierszyk związany z jamnikami, na których punkcie podobno ma obsesję. Z resztą sam twierdzi, że jest ona niezdrowa. 

Każdy z nas lubi sobie pomarudzić na rzeczywistość, ale nasz prelegent zdecydowanie wychodzi przed szereg i robi to otwarcie na swoim kanale na YouTubie. Jeden z filmików odpowiada na pytanie „Dlaczego wykładowcy mają kij w dupie?”.

Przyznaje, że wolne chwile spędza na przemierzaniu północnych ostępów Tamriel, dżungli Lustrii, galaktyki Żniwiarzy, oczekując niecierpliwie wyprawy na Kontynent Pandyzjański. 

Na pierwszym miejscu stawia powieściopisarstwo Olgi Tokarczuk. Mamy nadzieję, że nie myśleliście, że Cyberpunk 2077 jest górą.